CZECH & SLOVAK MIUIv4/4.1/5.0


ingbrzy

Xiaomi.eu Project Leader
Staff member
Feb 11, 2012
11,541
322
CZ a SK hlasenie chyb a opravy prekladu najdete na fore miui.cz kde sme aj my vsetci prekladatelia.. MIUI.CZ je zial uz nejaky ten mesiac mrtve a neaktualne forum...
vlastne language packy nevydavame a nechavame to na miuiandroid aby nebol potom bordel vo verziach kto aku ma... vydavame len opravy k danej verzii a su implementovane do nasledujucej verzie...

SK - ingbrzy
CZ - Kynio, zeduaz

Mame k dispozicii na testovanie len Galaxy Nexus, Galaxy i9100 a i9000....
Budeme radi ak sa nam ozvu aj majitelia ostatnych oficialne podporovanych telefonov nech mozme skvalitnit nasu pracu..
 
Last edited:
Zdravím ťa, ja mám HD2, mám tam starú verziu MIUI 2.3.5a
chcem tam dať českú alebo slovenskú verziu MIUI s android 4.
Len musím zistiť ako :D

Tak s ozývam s HD2 ;)
 
Ahoj, já mám Xiaomi 1S. A tak nějak do věcí ted pronikám.

Jaký je rozdíl mezi Androidem 4.0 a MIUI?
 
Ak mas Xiaomi, cisty android tam nedostanes a mozes pouzivat len miui...

Ako si sa k nemu dostal...??? :)
 
Já měl za to, že ho tam dostanu. :(
A dá se sehnat MIUI, které má češtinu?

Mě je to fuk, ale telefon jsem přivezl taťkovi a ten tu angličtinu a čínštinu moc nedává. :D

Já jsem teď byl v Číně a věděl jsem, kde to sehnat. Mám 1S za 1750 RMB (na české x 3,1). V lednu tam pojedu zase, tak nějaké můžu koupit a poslat..
 
Cz a SK langpacky vychadzaju kazdu sobotu vecer tu na fore ako MIUI multilang.... pre vsetky telefony....
 
Ahoj Češi vlastním Tel. Sony Xperia S (LT 26i) chci se jenom zeptat bohužel neumím anglicky bude ještě nekdy podpora MIUI na tento telefon, koukal jsem že na LT 18i vychází furt noví firmvér a na můj telefon nic.Děkuji jinak za jakoukoli odpověd čus Simlik
 
Sony ukoncilo AOSP podporu pre Xperia S, takze to nevyzera dobre s buducnostou MIUI....
 
mozno to bude blba otazka ale toto je moj first android kupil som si Xiaomi Mi2 a aj ked mi eng v telefone nerobi problem predsa slovencina je slovencina da sa tam nejak nahral language pack ? lebo nechce sa mi to skusat z brucha kedze by bol trosku problem zo servisom :)


tak nic uz som na to prisiel...
 
mozno to bude blba otazka ale toto je moj first android kupil som si Xiaomi Mi2 a aj ked mi eng v telefone nerobi problem predsa slovencina je slovencina da sa tam nejak nahral language pack ? lebo nechce sa mi to skusat z brucha kedze by bol trosku problem zo servisom :)


tak nic uz som na to prisiel...
Ahoj dnes jsem si ho koupil take jak jsi to udelal Děkuju :))
 
Nič ťažké. Flashnut rom a na to lang pack ;) ibaže nepouzijes klasický rom manager ale vstavanu utilitku.

Sent from my MI 2 using Tapatalk 2
 
ja by som to cez updater neriesil. Updater totiz instaluje VZDY na tu druhu particiu ako na tu z ktorej system prave ide. Odporucam mat na oboch 'particiach' rovnaky system (pre zaciatok) a nasledne aktualizovat cez ich 'rom manager', ktory bude aktualizovat len prvu particiu. Ale zase mozno je to len moj zvyk o ktorom som presvedceny, ze je lepsi :)
 
ja by som to cez updater neriesil. Updater totiz instaluje VZDY na tu druhu particiu ako na tu z ktorej system prave ide. Odporucam mat na oboch 'particiach' rovnaky system (pre zaciatok) a nasledne aktualizovat cez ich 'rom manager', ktory bude aktualizovat len prvu particiu. Ale zase mozno je to len moj zvyk o ktorom som presvedceny, ze je lepsi :)

urcite moze byt len ja mam ten fon 2 tyzdne a je to moj prvy android a nerad by som v nom nieco pokuuuuroval takze preto to robim takto ale nejake blizsie info by si mohol skusit hodit o tom ako to robis ty :) Inak mam otazku da sa napr. vymazat total cely telefon a nahrat tam system nanovo ?
 
takze ak si este nic nerobil s tym androidom, tak tam mas stock miui JLB4 alebo 5.. v tom pripade ta upozornujem na nasledujucu vec. System ma dve particie. Momentalne mas na oboch to iste. Spolocne tieto particie zdielaju rovnake uzivatelske data a aplikacie. Je tu ale taketo pravidlo:
1. JLB + JLB = OK
2. JLB + custom = nekompatibilita
3. custom + JLB = nekompatibilita
4. custom + custom = OK
cize na oboch particiach musis mat ten isty system, resp. od toho isteho 'vyrobcu'.. Ked som nahradzal JLB za miuiandroid verziu, postupoval som takto:
1. nabootoval som prvu particiu (ak si nie si isty, stlac pri zapinani telefonu volume up + power dovtedy, kym neuvidis logo MI, postupuj podla screenu)
2. stiahnutu ROMku som nakopiroval do rootu /sdcard a premenoval ju na update.zip
3. v nastartovanom systeme z prvej particii som cez update managera flashol novu romku (nainstaluje sa na particiu 2)
4. restartoval som sa do hbootu (1. krok) a tu som nainstaloval update.zip (vzdy sa nainstaluje na 1. particiu)
5. restart na prvu particiu
6. hotovo.. potom je uz na tebe, ci budes instalovat cez update manager (telefon ti bude startovat po kazdom update z tej druhej particie, cize to funguje kvazi ako zaloha pre pripad, ze by nieco nebolo so systemom v poriadkuk), alebo budes updatovat vzdy cez update.zip cez hboot a iba prvu particiu.

ps. vzdy si data preistotu zalohuj cez vstavany backup system ;)
 
JLB je 'stock' ROM priamo od MIUI.. ROM z tejto stranky (miuiadnroid.com) je ovela lepsia.. vyladenejsia a hlavne ma lepsi preklad a neobsahuje cinsky balast typu baidu a ich nelegalneho app store. Ak chces teda instalovat JLB, tak staci pouzit len ten update manager. Moj navod co som pastol vyssie je ak chces prejst na inu ROM
 
vidis.. dalsi dovod :D ja som ho sice nikdy nevidel, lebo som zvyknuty na EN, ale aj tak super
 
miuiandroid_lang_aries-2.12.28 este asi neni ?? lebo ho nemozem nikde najst a este mam otazku kde sa daju hlasit chyby v preklade lebo som nasiel par chyb v preklade na mojej Mi2ke.
 
Dobry den, mam problem s nahranim gapps. Muze mi prosim nekdo poradit jak na to?
Mam Xiaomi MI2 rom 3.1.11 JRO03L.
Dekuji.
 
Gapps premenuj na update.zip a flashni z bootu ako rom

Sent from my MI 2 using Tapatalk 2
 
Gapps su sucastou pre Mi2 a Mi1 buildy, kedze musia byt specialne podpisane pre Xiaomi zariadenia...
takze ich flashovat netreba ak pouzivas miuiandroid ROM...