MIUI Greek pack for various devices


Καλησπέρα, που θα ανεβεί το Greek language pack για το Mi2; Σε αυτό το post;
 
Στην κεντρική σελίδα θα ανέβει.Ο κωδικός της συσκευής σου είναι aries.
 
Το έβαλα σήμερα, ευχαριστώ πολύ!!!
Ότι bug δω θα στείλω στο αντίστοιχο post, σε εφαρμογές που είναι στα Αγγλικά (π.χ. go weather ex) και έχουν το wigdet σε μία οθόνη, εκεί που λέει την ημερομηνία, την λέει στα Αγγλικά, εκεί, σε τέτοιου στυλ αλλαγή γλώσσας, μπορούμε να επέμβουμε;
 
Εκεί χρειάζεται επέμβαση στη μετάφραση της κάθε εφαρμογής επειδή είναι 3rd party app κι όχι miui app!

On the road using my HOX
 
Κατανοητό!
Κάτι άλλο, υπάρχει διόρθωση ορθογραφίας για Ελληνικά τώρα που έβαλα το Ελληνικό πακέτο ή με κάποιο άλλο τρόπο;
 
Κατανοητό!
Κάτι άλλο, υπάρχει διόρθωση ορθογραφίας για Ελληνικά τώρα που έβαλα το Ελληνικό πακέτο ή με κάποιο άλλο τρόπο;


Έχεις επιλογή για ελληνικό πληκτρολόγιο; Ψάξε στις ρυθμίσεις για διόρθωση ορθογραφίας.Στο tablet μου με jelly bean έχω κανονικά διόρθωση ορθογραφίας.

Με τα ελληνικά όλα καλά;

On the road using my HOX
 
Έχω επιλογή για Ελληνικό πληκτρολόγιο κανονικά.
Στην διόρθωση ορθογραφίας βάζω "Χρήση γλώσσας συστήματος" (δεν έχει Ελληνικά στην λίστα).
Στα πληκτρολόγια έχω επιλεγμένες γλώσσες Αγγλικά και Ελληνικά, επίσης στις ρυθμίσεις πληκτρολογίου Android, έχει μια ρύθμιση που λέει "Διόρθωση κειμένου" πατάω προσθέστε λεξικά που έχει από κάτω αλλά δεν έχει Ελληνικά.

Κατά τα άλλα καλά πάει, έχει μερικά πεδία που δεν είναι μεταφρασμένα.
 
Οτιδήποτε δε κάθετε καλά στο μάτι καλό είναι να αναφέρεται εδώ ώστε να το διορθώνω για την επόμενη εβδομάδα

On the road using my HOX
 
OK, έστειλα ήδη ένα screenshot στο post.
Σχετικά με την Ελληνική διόρθωση αν μπορείς να προτείνεις κάτι, θα ήμουν υπόχρεος!
Ευχαριστώ! :)
 
Καλησπέρα,
Μόλις πήρα ένα M1s και θέλω να ρωτήσω τα εξείς:
1. Δεν έχω ελληνικό keyboard. Πως το ενεργοποιώ;
2. Δεν έχω πρόσβαση σε google play.
Έχω κάνει update το English Miui version 2.12.21 (Όχι wipe) πάνω στο κινέζικο firmware, και στη συνέχεια έκανα update το language pack και το gapps.
Έχω κάνει κάτι λάθως;
Πως αποκτώ πρόσβαση στα 1&2 παραπάνω;
 
Uploaded.its full rom and not just a language pack.
22.jpg
13.jpg
20.jpg
23.jpg


21.jpg
 
Γεια σας παιδες.
Εχω το Mi2 εχω βαλει στο συστεμ 1 μια εκδοση miui 3.1.25 απο το miui*.*com
και στο συστεμ 2 την miuiandroid_aries_jb_3.1.25+ το πακετο με τις γλωσσες,δεν μπορεσω να κανω εγκατασταση το gapps και απο την ωρα που εχω βαλει εκδοση περαν αυτης που ειχε οταν το πηρα χαθηκε το mi market.Προσπαθησα να κανω downgrade se jlb 7 αλλα ειχα το γνωστο προβλημα με την οθονη.Μπορω με καποιο τροπο να βαλω καποια εκδοση που να εχει και το μαρκετ μεσα?Μπορω να εχω στο ενα συστημα μια native ή στοκ εκδοση και στο αλλο την 3.2.1 + ελληνικα?Το Gapps πως θα το εγκατασησω.Ειναι απαραιτητο να κανω wipe ολα τα δεδομενα μου?Θα κανω wipe απο το recovery menu οταν το ανοιγω με volume+ & on/off .Συγνωμη για την εκταση του ερωτηματος και αν κουρασα.Ευχαριστω
 
Hello Finner,

I am the owner of a Jiayu G4. A russian fellow in 4pda(killoe) ported the MIUI for our device and then another one in miui com(sta-s2z) made an adaptation of it, so now a lot of greek people(myphone forums) myself included would like to migrate from the AOSP official ROM to the MIUI one. Is it possible to create a package for our devices too? If you are too busy, I could incorporate it into the ROM myself, if you gave me the greek xmls(or I could create/maintain the update myself, if you want. I would have to study a guide first on how I would go about creating an MIUI patch, but I am pretty sure I will manage). Thanks for all your hard work dude, you rock.

P.S. There are a lot of volunteers, shall you ever need any help with the translation etc btw(myphone forums).

Kind regards, Prodromos
 
  • Like
Reactions: fight3r
Well as i said in the last pm i wanna try to translate it in greek for the zte v967s ... so if you want gimme a heads up...!!!!